top of page

Ideální věk ?

Nejčastěji se miminka se fotí ve spánku a pro toto focení je velmi důležitý věk miminka.

Ideální věk je mezi 7. – 11. dnem života, max. do 14 dnů od porodu.

 

Obecně platí, že čím dříve, tím lépe. Tento krátký časový úsek od porodu je opravdu velmi důležitý.
 

Miminka bývají hodně spavá a dá se s nimi dobře manipulovat, aniž by se vzbudila. Nechají se schoulit do podobných poloh, jako když byla u maminky v bříšku.

 

Narození miminka patří k těm nejradostnějším okamžikům našeho života, které stojí za to si zapamatovat. Není nic roztomilejšího jak rozkošné a křehké miminko, kreré se Vám vejde do rukou... 

Vaše miminko se mění každým dnem. Za pár měsíců si jen těžko vybavíte, jak malinkaté bylo, jaké srandovní výrazy dělalo, jak si dávalo ručičku pod hlavičku nebo jak roztomile spinkalo.
 

Fotografie novorozeného miminka jsou opravdu jedinečnou památkou na celý život. Focení novorozenců (neboli newborn) je mojí srdeční záležitostí. Miminka fotím u Vás doma, v přírodě (když to počasí dovolí), nebo v ateliéru, vše záleží dle domluvy. Pro focení jsou k dispozici krásné rekvizity a vkusné doplňky. 

Newborn focení

Objednejte se ještě před porodem

Dle termínu porodu Vám zarezervuji místo pro focení Vašeho miminka a budu s Vámi počítat. Focení novorozenců je časově náročnější, průměrně 2 – 4 hodiny, a z toho důvodu musím mít ve svém diáři pro focení vyhrazený dostatečný časový úsek. Až se miminko narodí, napíšete mi ještě z porodnice sms a já Vám obratem pošlu možné termíny focení.

 

Pokud jste nestihli zarezervovat termín focení ještě před porodem, neváhejte mně kontaktovat pro zjištění aktuálních volných termínů newborn focení. 

V případě, že nestihnete novorozenecké focení a nebo jste nechtěli nechat fotit miminko ihned po porodu, další nejlepší doba na focení je nejdříve 3.měsíc věku miminka. 

Proč je vhodné fotit miminka do 14 dnů od narození?

Ano, každé miminko je samozřejmě jedinečné, ale všechny je spojuje to, že do 2 týdnů si stále zvykají na nové okolí a mají reflex stáčet se do klubíčka jako byly před nějakou tou chvilkou u maminky v bříšku. Miminkam v tomhle věku vůbec nevadí ležet na bříšku a je s nimi lepší manipulace, jelikož jsou pořád ospalé.

Po 2 týdnech se nám miminka začínají sžívat s okolím a ukazují kolik v sobě mají energie, takže focení je složitější (ale samozřejmě ne nereálné). Focení po 2. týdnu života bývá pro miminka nepřijemnější, jelikož se mohou cítít nepohodlně a to vyvolává pláč a složitější focení pro mě, miminko a pro VÁS.

Balíček NEWBORN

 

 • max. 3 hod focení

 • 10 upravených fotografií v el. podobě

 • foto elektronicky nad rámec zakázky 200,-

 • focení u Vás doma nebo v přírodě (dle dohody)

 • jednorázový poplatek za převoz techniky a rekvizit 300,- 

 • do 15 km doprava v ceně

3000 Kč

Při focení dbám na maximální bezpečí miminka a focení přizpůsobuji jeho potřebám. V rámci jednoho focení je možné miminko vyfotit i se sourozencem a s rodiči. Myslím, že každá maminka by měla mít fotku se svým miminkem. Je jedno, že není úplně ve formě, protože je to naposledy, kdy je její miminko tak malé a takovou krásnou vzpomínku jde nafotit jen jednou za život.

 

Nezapomeňte, že během fotografování budete kojit, přebalovat apod., a proto je potřeba vzít pro miminko všechno důležité jako plenky, vlhčené ubrousky, dudlík a mnoho dalšího.

Proč Já ?

 • individuální přístup

 • dlouholeté zkušenosti s focením

 • focení není jen můj koníček, ale také má každodenní práce na plný úvazek

 • jsem spolehlivá a trpělivá

 • finální výběr fotografií je zcela na VÁS

 • náhledy pro výběr již do dvou dnů

 • přijedu k Vám domů,  nemusíte se stresovat s ateliérem

 • různé kvalitní rekvizity dělané na zakázku přímo pro newborn focení 

anicka.jpg

Co se o mně říká?

Monika Tauberová

Výborná fotografka se spoustou skvělých nápadů. Nejen že je to profesionálka, ale taky moc fajn a sympatický člověk, který se pokusí vytvořit ty nejkouzelnější fotografie a vyhovět každému Vašemu přání. Moc doporučuji! 

Renata Macelová

Martynku, určitě doporučuji, je to super👌🏻👍🏻👌🏻a naprosto profesionální fotografka📷.Fotografování s ní byla pohoda a moc jsem si ho s dcerou užila.😉

Michaela Drexler

Chtěla bych poděkovat za krásné fotky a velice milou a trpělivou fotografku, která si zvládne poradit i s nespolupracujícím dítětem a vykouzlí krásné fotky za zlomek vteřiny "utíkajícího dítěte"

Dominika Synková

Dnes jsem měla možnost fotit s touto slečnou a jsem velice spokojená! Focení bylo příjemné, slečna je moc šikovná a dokáže bytvořit naprosto bezprostřední atmosféru při focení, že hodina uběhne jako 20 minut :).